Program

Lørdag 25. september

Åpne atelier i sentrum
se egen oversikt over kunstnere
Kl. 12.00–17.00


Utstilling: tekst/maleri
KO22, Kong Oscars gate 22, 5017 Bergen
Tekstfremføringer kl. 15.00, 16.00, 17.00 (varighet 20 min)
Kl. 12.00–17.00

Verksted: Selvportrett i glass
S12 Galleri og Verksted
Bontelabo 2, 5003 Bergen
Kl. 12.00–16.00

Bergen Akt & Kroki: Draw-a-ton med modeller
Isotop Fellesatelier
Magnus Barfots gate 25, 5015 Bergen
Kl. 13.00–16.00 – dørene til tegnesalen åpner kl. 12.30

Paint-making Workshop med Laura Gaiger
C. Sundts gate 55 (3. etasje), 5004 Bergen
Kl. 12.00–15.00

Audrey Hurd: Empty is also Full (work in progress)
BEK – Bergen senter for elektronisk kunst
C. Sundts gate 55, 5004 Bergen
Kl. 12.00–17.00

Verksted: bioAvatar
Utendørs installasjonsverksted med kunstpilotene
Parken ved Corps de Garde
Klostergaten 1, 5005 Bergen
Kl. 12.00–15.00

Utstilling: Intersension(al)
Northing Space
Østre Skostredet 10, 5017 Bergen
Kl. 12.00–17.00

Utstilling: SANS FARGE
Installasjon i silke av Janne Nes
Galleri Christinegaard, Formanns vei 3, 5037 Bergen
Kl. 12.00–16.00
B-Open på Østre: Kim Hankyul <Flight of the Bumblebees>
Østre, Østre Skostredet 3, 5017 Bergen
Besøk Kim Hankyuls stedsspesifikke arbeidsprosess med sitt nye verk, som har åpning på Østre 1. oktober
Kl. 12.00–17.00

Pamflett kunstbokhandel
Pamflett, Møllendalsveien 68A
Kunstnerbøker fra Pamflett og Bergen Art Book Fair 8 tilgjengelige til salgs hele helgen.
Kl. 12.00–17.00

Omvisning til fots
Byvandring med Sara Kollstrøm Heilevang
Krever påmelding
Kl. 12.00–17.00

Omvisning på Bysykkel
En sykkeltur med omviser Torleif Bay
Krever påmelding
Kl. 12.00–17.00

Reet Maff’l’s Unofficial Histories – Vol 1
Siste performance på Bergenhus festning
Arrangementet presenteres av Hordaland kunstsenter
Kl. 19.00

***

Søndag 26. september

Åpne atelier utenfor sentrum
se egen oversikt over kunstnere
kl. 12.00-17.00

Utstilling: (w)ORD : EBBE+FLOW
Bergen Ateliergruppe
Dokkeskjærskaien 1, 5006 Bergen
Kl. 12.00–17.00

Utstilling: bioAvatar
Viser verk fra lørdagens installasjonsverksted med kunstpilotene
Parken ved Corps de Garde
Klostergaten 1, 5005 Bergen
Kl. 12.00–17.00

Utstilling: Intersension(al)
Northing Space
Østre Skostredet 10, 5017 Bergen
Kl. 12.00–17.00

Undress av Paulina Tama Cid
Pamflett, Møllendalsveien 68A
Pamflett og prøverommet presenterer fotoprosjektet «Undress» av Paulina Tamara Cid. Dette vil bli publisert som en serie risograf-trykk laget på Pamflett under B-Open helgen.
Kl. 12.00–17.00

Utstilling: SANS FARGE
Installasjon i silke av Janne Nes
Galleri Christinegaard, Formanns vei 3, 5037 Bergen
Kl. 12.00–16.00

Pamflett kunstbokhandel
Pamflett, Møllendalsveien 68A
Kunstnerbøker fra Pamflett og Bergen Art Book Fair 8 tilgjengelige til salgs hele helgen.
Kl. 12.00–17.00

Finissage: Tre opp ned tre
Tag Team Studio, Møllendalsveien 17
Etter seks uker avslutter Kurt Johannesen sitt mest omfattende performanceprosjekt gjennom en samtale med Gunnar Danbolt.
Kl. 15.00

Omvisning med veteranbuss
En bussutflukt med Sara Kollstrøm Heilevang og Torleif Bay.
Krever påmelding
Kl. 12.00–17.00